Konzultácie denne  od 9.00 do 17.00 hod.

Odpočúvanie a sledovanie mobilu cez WhatsApp

07/11/2022

WhatsApp je jedným z najpopulárnejších messengerov používaných na každodennú komunikáciu, najmä na osobné rozhovory. Je to rýchly a bezplatný spôsob, ako niekomu poslať SMS alebo zavolať v priebehu niekoľkých sekúnd. Hoci aplikácia poskytuje skvelý spôsob bezplatnej komunikácie, má určité riziká spojené so súkromím a kybernetickou bezpečnosťou.

Ako každé iné sociálne médium, aj WhatsApp značne uľahčil podvodníkom komunikáciu bez vedomia ich partnerov. Okrem toho, pokiaľ ide o kybernetickú bezpečnosť, deti a dospievajúci sú vystavení novému nebezpečenstvu napadnutia počítačovými zločincami.

Sledovať komunikáciu niekoho iného je trestné, pokiaľ sa nejedná napr. o sledovanie komunikácie vašich maloletých detí, čo sa často praktikuje najmä za účelom ich ochrany pred kybernetickými a inými hrozbami. Dnes už existuje množstvo aplikácií, ktoré umožňujú sledovať nielen správy, ale tiež hovory a polohu mobilného zariadenia. Je známe, že napadnúť mobilné zariadenia so systémom iOS od Apple je zložitejšie, ako napríklad zariadenia so systémom Android, no prostredníctvom niektorých aplikácií je to možné pri oboch operačných systémoch. 

Naše odporúčania

- používajte dostatočne silné heslá na zabezpečenie vašich zariadení

- nikdy nenechávajte bez dozoru váš mobil alebo iné zariadenie v rukách cudzích osôb

- neklikajte na neznáme odkazy (linky), ktoré vám prídu z neznámych čísiel, e-mailov ...

- kontrolujte si pravidelne nainštalované aplikácie vo vašom PC, mobilnom telefóne ...


Ak máte podozrenie, že vás niekto sleduje alebo odpočúva, obráťte sa na nás. Skotrolujeme nielen váš počítač, tablet, smartfón, ale tiež napríklad byt, chatu, kanceláriu, automobil. Sledovacie a odpočúvacie zariadenia sú dnes dostupné v rôznych verziách a preto si človek nemôže byť istý, že nieje pod dohľadom niekoho iného.